سامانه مراقبت از خانوادهبرنامه هک گوشی و کنترل موبایلبرنامه هک و کنترل واتساپردیابی کنترل گوشی تلفن همراهکنترل کامل تلفن همراه همسر و فرزندانکنترل گوشی اندروید از راه دورکنترل گوشی های اندرویدی از راه دورنرم افزار ردیابی رایگاننرم افزار ردیابی ردیاب گوشی و موبایلنرم افزار کنترل والدیننرم افزار هک گوشیهك كردن تلگرامهک اینستاگرامهک کنترل گوشی همسر و فرزندانهک و کنترل گوشی اندروید

چگونه می‌توان فهمید که گوشی مورد نظر توسط پلیس شنود شده است؟

آیا اخیرا مورد بازجویی پلیس قرار گرفته‌اید؟ آیا درگیر قانونی هستید؟ آیا پلیس اطلاعات شخصی شما مانند شماره تماس شما را به دست آورده است؟ اگر به هر کدام از سوالات فوق یا همه آنها جواب مثبت داده‌اید یا حتی اگر نمی‌خواهید به این سوالات پاسخ دهید ، احتمال زیادی وجود دارد که پلیس همچنان فعالیت‌های شما را زیر نظر دارد. اگر این چنین باشد ، احتمال زیادی وجود دارد که آنها از طریق شنود گوشی این کار را انجام می‌دهند. شنود گوشی یکی از روش‌های شایع اعمال قانون برای زیر نظر گرفتن تماس‌های مظنونین احتمالی برای جاسوسی از فعالیت‌های آنهاست.

آنها این کار را با شنیدن مخفیانه تماس‌های گوشی شما برای آگاهی بیشتر از فعالیت‌ها و برنامه‌ های شما انجام می‌دهند. فکر شنود گوشی ممکن است تا حد زیادی گیج‌کننده ، اگر نه تاریک باشد و شما ممکن است بخواهید متوجه شوید که آیا نگرانی‌های شما واقعی هستند یا نه.

این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا مشخص کنید که آیا پلیس گوشی شما را زیر نظر گرفته است. ادامه مطلب را مطالعه کنید تا در مورد آن بیاموزید.

توجه: این مقاله به طور اختصاصی برای اهداف آموزشی تهیه و تنظیم شده است. هیچ گاه نویسنده مقاله یا مالک سایت موافق هیچ گونه فعالیت ناقض قانون نیستند.

چگونه می‌توان فهمید که گوشی مورد نظر توسط پلیس شنود شده است؟

آیا می توانید بفهمید که پلیس تلفن همراه شما را تحت نظر گرفته است؟

پلیس هنگامی که تلفن همراه شما را تحت نظر می گیرد، اگر مشکوک شود که شما در فعالیت های جنایی دخیل هستید. تحت نظر گرفتن تلفن همراه شما نیازمند یک مجوز است. پس از آنکه پلیس یک مجوز برای نظارت بر تلفن همراه شما آماده کند، می تواند آن را به شرکت تامین کننده شبکه یا سازنده تلفن همراه شما نشان دهد و آنها را وادار به تحت نظر گرفتن فعالیت های تلفن همراه شما کند.

چگونه متوجه شویم که گوشی ما تحت نظر پلیس است؟

اگر درگیر یک تحقیق قانونی هستید و فکر می کنید پلیس دستگاه شما را تحت نظر گرفته است، می توانید سعی کنید بعضی از علائم که می تواند نشانه فعالیت نظارتی احتمالی باشد را بیابید. البته یادآوری کنم اگر تحت نظر گرفتن از سطح شرکت تامین کننده شبکه انجام شود، ممکن است هیچ چیزی پیدا نکنید.

با این حال میتوانید برای علائم زیر اقدام کنید:

چگونه متوجه شویم که گوشی ما تحت نظر پلیس است؟
  1. باتری خیلی زود تخلیه می‌شود

اگر تلفن همراه شما بدون اطلاع و رضایت شما با نرم‌افزار جاسوسی نصب شده باشد، مالور معمولاً در پس‌زمینه همیشه در حال اجراست و به دلیل استفاده مداوم، باتری گوشی شما به طور قابل توجهی سریع‌تر خالی می‌شود.

بنابراین، اگر متوجه شدید که باتری شما ناگهان بیشتر از قبل سریع تخلیه می‌شود، ممکن است جاسوسی یکی از علت‌های پتانسیل باشد. البته، دلایل دیگری هم وجود دارد که باعث تخلیه سریع باتری شما می‌شوند؛ لذا فقط با این علامت نمی‌توان به نتیجه‌گیری درستی رسید.

  1. مصرف بالایی از داده

اثر آشکار دیگری از مالور فعال در گوشی شما، مصرف داده‌های گوشی شماست. هر نوع ویروس، مالور یا جاسوسی از داده دستگاه شما برای ارسال اطلاعاتی که جمع‌آوری کرده است، استفاده می‌کند.

بنابراین، احتمالاً مشاهده خواهید کرد که داده‌های گوشی شما بیش از حد سریعاً به پایان می‌رسد.

بیشتر تلفن‌های هوشمند جدید مصرف روزانه داده شما را در پنل اعلان نمایش می‌دهند. اما اگر نتوانستید مصرف داده خود را در اینجا مشاهده کنید، برای ردیابی مصرف داده خود در iPhone به بخش تنظیمات >> تلفن همراه بروید. در Android، به بخش تنظیمات >> اتصالات >> مصرف داده بروید تا مصرف داده خود را برای دوره مشخص شده مشاهده کنید. برای مشاهده مصرف داده امروز، دوره برابر با تاریخ امروز را قرار دهید. به عنوان مثال، اگر امروز ۲۷ ژانویه است، دوره صدور صورتحساب را برای روز ۲۷ هر ماه تنظیم کنید تا مصرف داده امروز خود را مشاهده کنید.

  1. نصب برنامه‌های ناشناخته

اگر یک برنامه به صورت از راه دور بدون اجازه شما روی تلفن شما نصب شده باشد، ممکن است نام آن را ببینید. (بهتر است برنامه را باز نکنید.)

برای مشاهده لیستی از تمام برنامه‌های نصب شده روی دستگاه خود، به بخش تنظیمات >> برنامه‌ها بروید و لیست تمام برنامه‌ها را با دقت بررسی کنید. اگر برنامه‌ی جدیدی از شرکت سوم وجود دارد که شما آن را نصب نکرده‌اید، احتمالاً این مسئول پنهانی در جاسوسی به تلفن شما است.

  1. پیام‌های عجیب

بله، ممکن است پیام‌های کد شده و عجیبی دریافت کنید که به نظر نمی‌رسند ارتباطی با هیچ چیز دیگری داشته باشند. ممکن است شامل کلمات بی‌مفهوم و غیرقابل خواندن باشد که از شماره‌های ناشناخته و تصادفی ارسال می‌شود. به طور مشابه، می‌توانید مشاهده کنید که پیام‌های مشابهی هم از دستگاه شما به شماره‌های نامعلوم ارسال می‌شود. اگر این پیام‌ها به صورت منظم ظاهر می‌شوند، احتمالاً نشانه‌ای از چیز مشکوک است.

  1. استفاده‌ی بی‌انتظام از میکروفون و دوربین (Android 12 و بالاتر)

خیلی از مواقع در طول روز، مالور ممکن است تلاش کند تا عکس شما یا صدای شما را بدون اطلاع شما ضبط کند. این کار با دسترسی به دوربین و میکروفون تلفن شما انجام می‌شود. ممکن است تا زمانی که لامپ‌های نشانگر در جای خود قرار دارند، شما هیچ اطلاعاتی در این مورد نداشته باشید.

در iPhone، هنگامی که هر برنامه از دوربین شما استفاده می‌کند، در بالای صفحه نشانگر سبز رنگی مشاهده می‌کنید. به طور مشابه، نشانگر نارنجی رنگ نشان دهنده استفاده از میکروفون شما توسط یک برنامه است.

در دستگاه‌های Android با نسخه‌ی Android 12 و بالاتر، هنگامی که دسترسی به میکروفون یا دوربین شما صورت می‌گیرد، در بالا سمت راست صفحه نشانگر میکروفون یا دوربینی با رنگ سبز روشن نمایش داده می‌شود.

  1. مشکل در خاموش کردن تلفن شما

اگر تلفن شما دارای نرم‌افزار جاسوسی پنهان است که به صورت پس‌زمینه اجرا می‌شود، می‌تواند بر روی روند خاموش شدن تلفن شما وقفه ایجاد کند. برای خاموش کردن تلفن شما نیاز است تا تمام برنامه‌های در حال اجرا بسته شوند. با این حال، نرم‌افزار جاسوسی در حال اجرا ممکن است با این فرآیند تداخل کرده و زمان خاموش شدن تلفن شما را کند کند کند.

آیا می‌توان تلفن آیفون را تحت کنترل قرار داد؟

بله، حتی یک تلفن آیفون هم می‌تواند تحت کنترل قرار داده شود. چون معمولاً نیروهای پلیس تلفن شخصی را به دلیل شرکت در فعالیت‌های غیرقانونی مورد تحت تعقیب قرار داده اند، بیشتر شرکت‌ها و سرویس دهندگان اینترنتی همکاری لازم را به نیروهای پلیس ارائه می‌دهند تا از هر گونه جرم و جنایت جلوگیری شود.

آیا می‌توان تلفن آیفون را تحت کنترل قرار داد؟

کد بررسی تلفن آیا کنترل شده است

برای بررسی اینکه تلفن شما تحت کنترل قرار گرفته است یا خیر، کد USSD زیر را شماره‌گیری کنید:

*#21# – برای بررسی اینکه تماس‌ها و پیام‌های شما به جای دیگری هدایت شده‌اند یا خیر؟

*#62# – ارائه اطلاعات در مورد جایی که تماس‌ها و پیام‌های شما هدایت شده‌اند.

002# – غیرفعال کردن تمام هدایت‌ها.

چه کاری باید برای حفاظت از یک تلفن کنترل شده انجام دهید؟

اکنون که می دانید چطور بفهمید آیا تلفن شما توسط پلیس ردیابی می شود، اگر این اتفاق افتاده است، چه کار می توانید انجام دهید.

کمک خود را از سرویس دهنده خدمات تلفن همراه دریافت کنید

اگر به آنها بگویید که مشکوک به دستکاری تلفن خود هستید، با استفاده از تجهیزات ویژه برای شناسایی دستکاری تلفن غیرقانونی، یک بررسی خطی انجام می دهند.

از پلیس کمک بگیرید

آن‌ها با استفاده از تجهیزات ویژه، برای بررسی دستکاری تلفن غیرقانونی، کمک می‌کنند و مجرم مسئول آن‌را شناسایی می‌کنند.

مورد کلی

علائم فوق الذکر ممکن است ناشی از جاسوسی پنهان در تلفن شما باشد. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که این مشکلات ممکن است مستقل از هر نوع جاسوسی باشند.

بنابراین، شما باید نگران نباشید مگر اینکه سه علامت یا بیشتر به صورت همزمان رخ دهد.

منبع
SPY24

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا